KreuStil Jetese

Del në ankand pardesyja që Kate Winslet veshi në filmin “Titanic”!

Del në ankand pardesyja që Kate Winslet veshi në filmin

Pardesyja ikonë e Kate Winslet, të cilën ajo e kishte veshur teksa portretizonte personazhin e saj të dashur “Rose” në filmin romantik “Titanic” të vitit 1997, ka dalë në ankand nga ankandi i koleksioneve me bazë në NJ, Goldin.

Ankandi online do të zgjasë deri më 13 shtator 2023, duke u dhënë fansave dhe koleksionistëve një shans për të zotëruar një pjesë të historisë kinematografike.

Sipas Ken Goldin, themeluesit dhe CEO i Goldin, kjo pallto pritet të marrë një çmim prej gjashtë shifrash. “Do të shkojë për 100,000 dollarë plus”, zbuloi Goldin në një intervistë me New York Post. Që nga e premtja mbrëma, oferta aktuale për fustanin qëndron në 34,000 dollarë.

Pardesyja e dizenjuar nga Deborah Lynn Scott është prej leshi rozë me qëndisje të zezë. Ajo u krijua nga J. Peterman Company, një shitës me pakicë veshjesh, bazuar në dizajnin e Scott. Kostumistja e talentuar u nderua me Çmimin e Akademisë për Dizajnin më të Mirë të Kostumeve për punën e saj në “Titanic”.

Në film, personazhi i Kate Winslet, Rose, vesh pallton ikonë gjatë skenave të fundosjes, ndërsa përpiqet të shpëtojë Jack, të luajtur nga Leonardo DiCaprio. Pardesyja mban ende njolla uji nga xhirimet, duke i shtuar vërtetësinë dhe tërheqjen e koleksionistëve.

Goldin parashikon se blerësi i këtij artikulli të dashur ka të ngjarë të jetë një entuziast i kujtimeve të filmit ose një fans i përkushtuar. “Është një pallto, kështu që dikush mund të dëshirojë që t’ia japë gruas”, tha Goldin.

Vlen të përmendet se “Titanic” ishte një film novator që tejkaloi shifrën e miliardave dollarëve, duke fituar 1.84 miliardë dollarë. Me Kate Winslet dhe Leonardo DiCaprio, me regji të James Cameron, filmi mori 14 nominime për çmimin Oscar dhe fitoi filmin më të mirë, regjisorin më të mirë dhe kostumet më të mira.

Ndërsa ankandi online vazhdon, entuziastët dhe koleksionistët e filmit kanë mundësinë të zotërojnë një pjesë të prekshme të historisë kinematografike. Pardesyja Titanic e Kate Winslet me siguri do të rrëmbejë zemrat e ofertuesve dhe do të rindezë kujtimet e dashura të filmit ikonik.

Tags:

Home bordo

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF