KreuCelebrity

Madonna, 65 vjeçe, nis turneun e saj botëror!

Madonna, 65 vjeçe, nis turneun e saj botëror!
Madonna pranoi se "nuk e kishte menduar se do t'ia dilte" gjatë vizitës së saj në spital afër vdekjes, ndërsa nisi turneun e saj shumë të zhurmshëm Celebration në Londër të shtunën në mbrëmje.

Mbretëresha e Popit, 65 vjeçe, po performon një setlist ambicioz me 45 këngë, duke nxjerrë në pah karrierën e saj 40-vjeçare me rekord në O2 Arena në Greenwich.

Ajo ishte detyruar të riplanifikonte shfaqjet e saj pasi u dërgua me urgjencë në ICU dhe u intubua kur u gjet e rrëzuar në dyshemenë e apartamentit të saj në Nju Jork në qershor.

Madonna, 65 vjeçe, nis turneun e saj botëror!
Familja e saj, e cila nxitoi në shtratin e saj, u tha se ishte 'përgatitur për më të keqen' dhe 'kishte frikë se mund ta humbnim atë'.

Madonna theu heshtjen e saj për kalvarin kërcënues për jetën në mes të këndimit të hiteve të saj më të mëdha të shtunën, duke tronditur fansat e saj teksa pranoi se “harroi pesë ditë” nga jeta e saj.

Duke qëndruar e vetme në skenë ndërsa mbante kitarën e saj, ajo tha: “Nuk e mendoja se do t'ia dilja, dhe as mjekët e mi.

Madonna, 65 vjeçe, nis turneun e saj botëror!
"Kjo është arsyeja pse u zgjova me të gjithë fëmijët e mi të ulur rreth meje."

Ajo vazhdoi rrëfimin e saj emocional: “Kam harruar pesë ditë të jetës sime, apo vdekjen time, nuk e di vërtet se ku isha. Por engjëjt po më mbronin. Dhe fëmijët e mi ishin atje. Dhe fëmijët e mi gjithmonë më shpëtojnë, çdo herë.

“Nëse doni të dini se si ia dola dhe si mbijetova, mendova, duhet të jem aty për fëmijët e mi. Unë duhet të mbijetoj për ta.'

Edhe pse shfaqja do të fillonte në orën 20:30, shfaqja filloi rreth 20 minuta me vonesë, ndërsa një drag queen argëtonte turmën.

Madonna, 65 vjeçe, nis turneun e saj botëror!
Madonna nuk ka zhgënjyer me një nga koncertet e saj më të turpshme deri më tani, duke veshur një korse të kuqe seksi ndërsa ishte e rrethuar nga kërcimtarë topless.

Ylli, i cili gjithashtu kishte veshur një shami dramatike me xhevahire, u godit nga problemet teknike dhe shfaqja u ndërpre menjëherë pasi filloi.

"Kjo është pikërisht ajo që ju nuk dëshironi të ndodhë në natën tuaj të hapjes!" ajo bëri shaka.

Madonna, 65 vjeçe, nis turneun e saj botëror!

Tags:

madonna

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF