KreuCelebrity

Pas 45 vitesh karrierë, Nicolas Cage tërhiqet nga kinemaja!

Pas 45 vitesh karrierë, Nicolas Cage tërhiqet nga kinemaja!

Ylli i Hollivudit, Nicolas Cage, është duke përgatitur largimin e tij të madh nga kinemaja. “Më pëlqen të qëndroj i freskët. Domethënë, më pëlqen të ndryshoj. Unë dua t’i bëj të gjitha”, tha Cage për “Uproxx”.

“Ndjehem sikur e kam bërë, në këtë pikë pas 45 vitesh duke bërë këtë, mbi 100 filma, ndihem sikur kam thënë pak a shumë atë që kisha për të thënë në kinema. Dhe unë do të doja të shkoja në Zenith dhe të them lamtumirë. Mendoj se kam ndoshta edhe tre apo katër filma për të bërë përpara se të tërhiqem, dhe më pas shpresoj të ndryshoj format dhe të shkoj në ndonjë fushë tjetër për të shprehur aktrimin tim. Dua të largohem në një nga momentet e mia më të mira si ‘Skenari i ëndrrave’”. 

Pas 45 vitesh karrierë, Nicolas Cage tërhiqet nga kinemaja!

“Por kam detyrime të tjera për të përmbushur, kështu që do të shohim se çfarë do të ndodhë”, dhe vazhdoi, “Jam shumë i interesuar për transmetim gjithëpërfshirës në një serial episodik televiziv. Kam parë gjëra që mund të bëhen tani dhe personazheve u jepet kohë të shprehen. E pashë Bryan Cranston-in duke i ngulur sytë në një valixhe për një orë në një episod të ‘Breaking Bad’. Nuk kemi kohë ta bëjmë këtë në një film artistik, kështu që ndoshta TV është hapi tjetër më i mirë për mua. Do ta shohim.

Pas 45 vitesh karrierë, Nicolas Cage tërhiqet nga kinemaja!

E vetmja gjë që nuk kam bërë në të vërtetë është Broadway dhe nuk kam bërë një serial televiziv. Bëra një pilot që nuk u kap, por mendoj se dua të provoj diçka tjetër. Kjo është një botë e re për mua. Nuk po shikoja TV. Djali im më prezantoi dhe mendova, në rregull, ka diçka këtu”, përfundoi Nicolas Cage.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF