KreuStil Jetese

Rolex Chronographe Daytona: Paul Newman rikthehet!

Marka më e famshme dhe referencë e botës së orave rikthehet fuqishëm me Chronographe Daytona të Paul Newman e rinovuar me kornizën rrethore prej qeramike të zezë në bazament çeliku, e ngjashme me atë që krijoi këtë legjendë.

Në fakt korniza e zezë të kujton modelin e vitit 1965 që ishte i pajisur me një disk të zi plastik.

E krijuar nga Rolex më 1963, Oyster Perpetual Cosmograph Daytona është një orë e lindur për gara.

Ajo ka fituar titujt e saj të fisnikërisë në pistat e automobilave të të gjithë botës për besueshmërinë dhe performancën e saj, dhe ka hyrë në nivelin e ikonave nën emrin “Daytona” si një nga kronografët më të famshëm në botë.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF