KreuStil Jetese

Heronjtë e Game of Thrones angazhohen për refugjatët

Larg nga Westeros, heronjtë e shtatë kurorave angazhohen të ndihmojnë më të vuajturit në një video sensibilizues. Kështu Lena Headey (Cersei Lannister), Nikolaj Coster Waldau (Jaime Lannister), Sophie Turner (Sansa Stark) apo Maisie Williams (Arya Stark) dhe shumë të tjerë, morën fjalën për të sensibilizuar publikun e gjerë.

Objektivi i kësaj fushate është që të mblidhen 1 milion dollarë për të ndihmuar refugjatët që të marrin të fitojnë të drejtë azili në amerikë.

60 milionë refugjatë janë të shpërngulur në gjithë botën dhe 11 milionë persona i largohen luftës në Siri që prej fillimit të konfliktit, ose gjysma e popullsisë. “Kjo korespondon me popullsinë e Londrës dhe Parisit së bashku”, thotë Lena Headey në këtë video.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dCe0Nz7Ie90

 

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF