KreuCelebrity

Infermierja e QSUT ndahet nga jeta papritur, mesazhi prekës i kolegëve!

Infermierja e QSUT ndahet nga jeta papritur, mesazhi prekës i

Një infermiere e QSUT ka humbur jetën ditën e sotme. Lajmin e ka bërë të ditur Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku thotë se ndarja nga jeta e Adjola Sulas ishte e papritur. Kolegët e saj e konsiderojnë Adjolën si një person që ishte e përkushtuar ndaj punës dhe e dhembshur me pacientët. Shoqata i shpreh ngushëllime familjes për humbjen e vajzës së tyre.“Humbje e madhe për te gjithë koleget largimi ne moshe kaq te re te Adjola Sules Infermieres se Urgjencës se Sëmundjeve te Brendshme ne QSUT. E dashur me te gjithë koleget dhe e dhembshur me te gjithë pacientet qe u shërbente.Nene e dy fëmijëve dhe grua shembullore.Duket sikur jeta është e padrejte kur merr njerëzit dhe koleget me te mire. Ngushëllime te përzemërta familjes, kolegeve dhe dy vajzave te saj te vogla. Nuk gjejmë dot fjale për te thëne çfarë na ke shkaktuar te gjithëve ne qe patëm fatin te te njihnim. Shpirti yt u preftë ne paqe. Shoqata e Infermiereve te Shqipërisë”, thuhet në reagimin e shoqatës./TCH/

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF