KreuStil Jetese

Si t’i hiqni qafe mushkonjat me 3 përbërës që të gjithë i kemi në shtëpi!

Si t’i hiqni qafe mushkonjat me 3 përbërës që të

Asgjë nuk e pengon një festë në natyrë, pasdite në liqen, gjumë të rehatshëm apo udhëtime në kamping veror sesa një grup mushkonjash të paftuara dhe agresive. Ndërsa sprajt e blerë në dyqan mund të jenë efektivë, ato gjithashtu mund të jenë plot me kimikate të ashpra.

Zgjidhjet natyrale kundër mushkonjave, megjithatë, janë një mënyrë më e sigurt për të mbajtur larg këto insekte të padëshiruara dhe janë të lehta për t’u bërë vetë në shtëpi.

Rozmarina kundër mushkonjave

Kjo përzierje efektive e bërë vetë në shtëpi ka vetëm tre përbërës ; vaj rozmarine, uthull molle dhe ujë. Kombinoni 1/4 filxhani uthull molle, 1/4 filxhani ujë dhe 40 pika vaj rozmarine në një shishe sprej dhe tundeni mirë. Nëse nuk ju pëlqen aroma e rozmarinës, mund të provoni edhe livando.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF