KreuCelebrity

2 legjenda bashkë: Eminem u shfaq surprizë në koncertin e Ed Sheeran dhe fansat u çmendën!

2 legjenda bashkë: Eminem u shfaq surprizë në koncertin e Ed

Publiku në koncertin e Ed Sheeran në Detroit këtë fundjavë u çmend kur Eminem u shfaq për një performancë surprizë në qytetin e tij të lindjes. Në videot e postuara në faqen e Sheeran në Instagram, këngëtari e mbajti gjatë surprizën duke i thënë audiencës se donte të performonte një “cover” të një kënge të Eminem.

Ndërsa Sheeran i bie kitarës së tij akustike duke luajtur vijën melodike të këngës “Lose Yourself” të Eminem, reperi shihet duke dalë në skenë për t’u bashkuar me kolegun e tij britanik ndërsa turma brohoriste.

Dyshja më pas performuan hitin e Eminem të vitit 2000 “Stan”, me Sheeran që plotësoi vokalin e Didos gjatë korit. Sheeran më parë u shfaq në skenë me Eminem në nëntor për të performuar të njëjtën këngë kur reperi “The Real Slim Shady” u fut në Rock and Roll Hall of Fame.

Artistët kanë bashkëpunuar në këngë të ndryshme në të kaluarën, ku Sheeran është shfaqur në këngët e Eminem “River” dhe “Those Kinda Nights”.

Sheeran publikoi albumin e tij të gjashtë në studio “Subtract” në maj, vetëm një ditë pasi ai fitoi në një gjyq të jurisë në lidhje me akuzat se këngëtari britanik kopjoi hitin e Marvin Gaye të vitit 1973 “Let’s Get it On” në këngën e tij fituese të Grammy 2014 “Thinking Out Loud”. .”

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF