KreuStil Jetese

Sandra Bullock është ‘mirënjohëse’ për mbështetjen ‘e jashtëzakonshme’ pas vdekjes tragjike të partnerit Bryan Randall

Sandra Bullock është ‘mirënjohëse’ për

Sandra Bullock është ‘mirënjohëse’ për mbështetjen e madhe vetëm disa javë pasi partneri i saj, Bryan Randall, vdiq tragjikisht për shkak të një beteje trevjeçare me ALS në moshën 57-vjeçare.

Aktorja, 59 vjeç, e cila po planifikon të shpërndajë hirin e fotografit të ndjerë në Bahamas, ka vajtuar për humbjen e ‘dashurisë së jetës së saj’ që nga vdekja e tij në fillim të këtij muaji, më 5 gusht.

Një burim i tha People në një artikull të botuar se ylli ka “parë mbështetjen e pabesueshme ndaj kërkimit të ALS që nga vdekja e Bryan”.

“Ishte shumë e rëndësishme për të që kur ajo dhe familja e tij bënë deklaratën fillestare të vdekjes së Bryan-it, ata që ishin në këtë udhëtim me të dhe Bryan, që nga fillimi, u njohën – me Qendrën Healey në Mass General që udhëhiqte, ’ shtoi insajderi.

“Ajo është shumë mirënjohëse për të gjithë ata që kanë dhuruar dhe është e lumtur që nga diçka kaq zemërthyese doli diçka kaq pozitive për të tjerët.”

Në kohën e vdekjes së tij, familja e Randall lëshoi një deklaratë për People dhe kërkoi donacione për Shoqatën ALS dhe Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetts në vend të luleve.

Një zëdhënës i Shoqatës ALS zbuloi për publikimin se organizata, ‘pa një shtesë prej 50,000 dollarësh të mbledhur nga donatorët për nder të Bryan dhe një rritje prej mbi 100,000 vizitorësh të rinj në faqen tonë të internetit.’

“Ne jemi mirënjohës për të gjithë ata që kanë dhuruar dhe zemrat tona janë me familjen e Sandra dhe Bryan. Ne kemi ende nevojë për mbështetje për ta bërë ALS të jetueshme për të gjithë, kudo, derisa të mund ta kurojmë atë.’

Skleroza anësore amiotrofike (ALS) është një ‘sëmundje e sistemit nervor që prek qelizat nervore në tru dhe palcën kurrizore’, sipas Mayo Clinic, dhe aktualisht nuk ka ‘një kurë për këtë sëmundje fatale’.

Në deklaratën e plotë, të dashurit e fotografit të ndjerë u shprehën me zemërthyer: “Me pikëllim të madh ndajmë që më 5 gusht, Bryan Randall ndërroi jetë paqësisht pas një beteje tre-vjeçare me ALS”.

“Bryan zgjodhi që herët ta mbante privat udhëtimin e tij me ALS dhe ata prej nesh që kujdeseshim për të bënë çmos për të respektuar kërkesën e tij.”

Familja bëri gjithashtu një thirrje të veçantë për ‘mjekët e palodhur që lundruan në peizazhin e kësaj sëmundjeje me ne dhe për infermieret e mahnitshme që u bënë shokët tanë të dhomës, duke sakrifikuar shpesh familjet e tyre për të qenë me tonat’.

Në të njëjtën kohë, motra e Bullock, Gesine Bullock-Prado, hyri në Instagramin e saj për të vajtuar gjithashtu humbjen e Randall dhe nderoi motrën e saj, e cila ishte në një lidhje me Randall që nga viti 2015.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF