KreuCelebrity

Legjenda e futbollit Ronaldo martohet për herë të tretë!

Legjenda e futbollit Ronaldo martohet për herë të tretë!

Ylli brazilian i futbollit Ronaldo është martuar me partneren e tij modele Celina Locks. Të porsamartuarit, të cilët u fejuan në janar në Karaibe, u martuan në një kishë në Ibiza të hënën pasdite. Ata lidhën kurorë në fshatin e vogël es Cubells në jugperëndim të ishullit, afër vendit ku ylli i futbollit ka një shtëpi.

Celina, 33 vjeçe e cila filloi të takohej me ish-sulmuesin e Real Madridit dhe Interit shtatë vite më parë, postoi pamjet e ditës së tyre të lumtur në rrjetet e saj sociale. Modelja dhe bashkëshorti i saj i ri, 47 vjeç, shkruajtën në postimet e njëjta në Instagram: “Sot ne mblodhëm familjet tona për një festë fetare intime dhe kështu shënuam fillimin e një jave me shumë festime”.

Nusja dukej mahnitëse me një fustan të hollë fildishi, duke vënë në pah fizikun e saj të bukur e të tonifikuar. Braziliania Celina kishte stiluar flokët biondë me valë të buta ndërsa tiparet e saj të bukura i kishte stolisur me një grim të lehtë.

Ronaldo, i veshur me një kostum lino mbante me krenari dorën e gruas së tij të re teksa dilnin së bashku nga kisha, e cila ishte stolisur me lule të bardha. Të ftuarit ishin ish-shoku i skuadrës së Ronaldos në Real Madrid, Julio Baptista. Ronaldo, tani president i skuadrës së divizionit të dytë spanjoll Real Valladolid, pozoi për selfie me fansat përpara se të hynte në kishë. Pas ceremonisë, Celina ndau një foto të horizontit piktoresk, krahas mbishkrimit: “Gjithçka është perfekte, e plotë dhe e plotë”.

Kjo është martesa e tretë për yllin e futbollit. Ai është baba i tre fëmijëve djalit Ronald 23 vjeç që e ka nga martesa e parë dhe dy vajzave Maria Sofia 14 vjeç dhe Maria Alice 12 vjeç nga martesa e dytë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF