KreuCelebrity

Postimi i fundit i Matthew Perry pas vdekjes së tij tronditëse

Postimi i fundit i Matthew Perry pas vdekjes së tij tronditëse
Matthew Perry postoi për herë të fundit në Instagram pesë ditë para vdekjes së tij të papritur në moshën 54-vjeçare.

Aktori i Friends ndau një foto gjatë natës të tij brenda një vaskë të nxehtë, 23 tetor, duke shkruar në mbishkrimin: “Oh, pra uji i ngrohtë që vërtitet përreth ju bën të ndiheni mirë? Unë jam Mattman”.

Postimi i fundit i Matthew Perry pas vdekjes së tij tronditëse
"Mattman" është një emër që ai kishte përdorur ditët e fundit ndërsa postonte në mediat sociale, shpesh duke përfshirë referenca dhe imazhe që lidhen me Batman.

Një ditë para fotos së vaskës së nxehtë, ai shkroi krahas një videoje, "A e kuptoni atë që po përpiqem t'ju them? - Unë jam Mattman". Perry postoi në X, "Le t'i bëjmë stigmat një stigmë. -Unë jam Mattman #shëndet mendor."

Por nuk ishte e gjitha Mattman: më 15 tetor, Perry kishte ndarë një foto të rrallë të tij me babanë e tij, aktorin John Bennett Perry. "Ja ku jam unë dhe babai im John, të dy duke mbajtur një pije," shkroi ai në mbishkrim, duke mbledhur qindra mijëra pëlqime nga ndjekësit.

TMZ raportoi fillimisht më 28 tetor, duke cituar burime të zbatimit të ligjit, se Perry u gjet i vdekur në një xhakuzi në një shtëpi në Los Angeles. Asnjë drogë nuk ishte gjetur në vendngjarje, shtoi burimi.

Sipas mediumit, nuk dyshohej asnjë lojë e keqe dhe reaguesit e parë thuhet se u thirrën në rezidencë për arrest kardiak.

Postimi i fundit i Matthew Perry pas vdekjes së tij tronditëse
Perry publikoi një kujtim të titulluar Friends, Lovers and Big Terrible Thing në nëntor 2022. Ai e filloi librin duke rrëfyer një kohë kur gati vdiq disa vjet më parë në moshën 49-vjeçare dhe u tregua i sinqertë për luftën e tij me varësinë ndaj lëndëve narkotike.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF