KreuCelebrity

Chris Brown përballet sërish me probleme ligjore!

Chris Brown po përballet me një padi të re për një zënkë të dyshuar që ndodhi në një klub nate në Londër. Incidenti thuhet se ka ndodhur më 19 shkurt në klubin The Tape në Mayfair të Londrës, gjatë turneut të koncerteve të Brown në Mbretërinë e Bashkuar.

Chris Brown përballet sërish me probleme ligjore!

Viktima e supozuar, producenti Abe Diaw, pretendon se Chris Brown e ka sulmuar fizikisht atë gjatë sherrit. Diaw foli më parë për The Sun në prill, duke rrëfyer incidentin: "Ai më goditi mbi kokë dy ose tre herë. Unë kam folur me policinë, dhe ata shpresojnë ta zgjidhin çështjen së shpejti. Tani është në duart e avokatit tim dhe nuk mund të komentoj më shumë”.

Sipas Diaw, ai është plagosur rëndë gjatë përplasjes dhe është dashur të dërgohet në spital, madje iu deshën paterica për të ecur. Në padinë, të siguruar nga TMZ, Diaw pretendon se Chris Brown përdori një shishe tequila Don Julio 1942 si armë gjatë sherrit.

Diaw pretendon se ai është goditur me "goditje dërrmuese" në kokë, duke e shkaktuar humbjen e vetëdijes. Ai më tej pretendon se Brown vazhdoi sulmin duke e goditur pamëshirshëm mbi të, ndërsa ai ishte pa ndjenja në dyshemenë e klubit.

Chris Brown përballet sërish me probleme ligjore!

Ai gjithashtu pretendon se ka pamje nga incidenti dhe autoritetet e Londrës e kanë këtë video.  Diaw, i cili thotë se ai e njeh Chris Brown për të paktën shtatë vjet, fillimisht besonte se Brown po i afrohej për t'i ofruar një përqafim.

Në vend të kësaj, Brown dyshohet se e goditi atë tre herë me shishen e tekilës, duke çuar në lëndime dhe shqetësime emocionale që Diaw pretendon se ai vazhdon të vuajë.

Deri më tani, përfaqësuesit e Chris Brown nuk kanë dhënë asnjë deklaratë në lidhje me padinë. Historia e Chris Brown përfshin çështje të mëparshme ligjore, duke përfshirë një sulm në vitin 2009 ndaj të dashurës së tij të atëhershme Rihanna, e cila shkaktoi lëndime në fytyrë, si dhe një arrestim në vitin 2013 për thyerjen e hundës së një burri në Uashington DC pasi refuzoi të bënte një foto me të.

 

Tags:

chrisbrown

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF