KreuCelebrity

Humb betejën me kancerin; Vdes DJ dhe producenti legjendar Goa Gil në moshën 72-vjeçare!

Goa Gil, i njohur fillimisht si Gilbert Levey dhe që më vonë mori emrin Mahant Managalanand Puri, u nda nga jeta paqësisht më 26 tetor, pas një beteje me kancerin, në moshën 72-vjeçare.

Humb betejën me kancerin; Vdes DJ dhe producenti legjendar Goa Gil në

DJ dhe producenti njohur Psychedelic Trance, i cili popullarizoi tingujt Goa trance në mbarë botën për dekada, vdiq më 26 tetor në shtëpinë e tij në Kaliforni pas një beteje me kancerin.

Lajmi u dha me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, ku thuhej, “Të dashur ndjekës, fjalët nuk mund të shprehin në mënyrë adekuate ndjenjat tona në këtë moment. Me trishtim ne njoftojmë largimin e Shri Mahant Managalan dhe Puri aka Goa Gil nga jeta”.

Humb betejën me kancerin; Vdes DJ dhe producenti legjendar Goa Gil në

Në njoftimin e trishtë, i cili u shoqërua nga një faqe GoFundMe që synonte të mbulonte “shpenzimet e tij përfundimtare”, thuhej gjithashtu se për Gil u kujdes deri në ditët e tij të fundit familja e tij, fansat e përkushtuar dhe miqtë e ngushtë.

Humb betejën me kancerin; Vdes DJ dhe producenti legjendar Goa Gil në

“Në momentet e tij të fundit, ai dëshironte të shprehte dashurinë dhe bekimet e tij për të gjithë dhe donte të shprehte mirënjohjen e tij për dashurinë dhe mbështetjen që mori ndër vite. Ai gjeti paqen dhe u përgatit për udhëtimin e tij të mëtejshëm. Ne e vlerësojmë mirëkuptimin dhe mbështetjen tuaj gjatë kësaj kohe të ndjeshme”, thuhej në njoftim.

 

 

 

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF