KreuCelebrity

Ylli i "Friends" Matthew Perry ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare.

Ylli i "Friends" Matthew Perry ndahet nga jeta në moshën
Ylli i "Friends" Matthew Perry u gjet i vdekur të shtunën në një vaskë në shtëpinë e tij në Los Anxhelos. Aktori ishte 54 vjeç.

Burimet, të cilët folën në kushte anonimiteti për shkak se hetimi ishte në vazhdim, nuk përmendën shkakun e vdekjes. Në vendngjarje nuk u gjet drogë, thanë burimet. Për më tepër, sipas burimeve të zbatimit të ligjit, nuk dyshohet për ndonjë lojë të keqe. Një përfaqësues i Perry nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës së The Times për koment.

Detektivët për grabitje-vrasje të Departamentit të Policisë së Los Anxhelosit po hetojnë vdekjen. Shkaku i vdekjes do të përcaktohet në një datë të mëvonshme nga zyra e mjekësisë ligjore në Los Angeles County.

"Jemi të shkatërruar nga vdekja e mikut tonë të dashur Matthew Perry," tha në një deklaratë për The Times, Warner Bros. Television Group, i cili prodhoi "Friends". “Matthew ishte një aktor jashtëzakonisht i talentuar dhe një pjesë e pashlyeshme e familjes së Grupit Televizioni Warner Bros. Ndikimi i gjeniut të tij komik u ndje në mbarë botën dhe trashëgimia e tij do të jetojë në zemrat e shumë njerëzve. Kjo është një ditë zemërthyese dhe ne i dërgojmë dashurinë tonë familjes së tij, të dashurve të tij dhe të gjithë fansave të tij të përkushtuar.”

Ylli i "Friends" Matthew Perry ndahet nga jeta në moshën
"Ne jemi jashtëzakonisht të pikëlluar nga vdekja shumë e shpejtë e Matthew Perry," tha NBC, e cila transmetoi serialin për të gjitha 10 sezonet, në deklaratën e vet për The Times. “Ai u solli kaq shumë gëzim qindra miliona njerëzve në mbarë botën me kohën e tij të përsosur komike dhe zgjuarsinë e hidhur. Trashëgimia e tij do të jetojë në breza të panumërt.”

Pak pas orës 19:00, ndërsa helikopterë të shumtë rrotulloheshin lart, nëna e Perry-t, Suzanne, dhe bashkëshorti i saj, transmetuesi Keith Morrison, u bashkuan me gazetarët dhe oficerët e LAPD në vendngjarje. Morrison nuk pranoi të komentonte. Një oficer i LAPD në vendngjarje tha se ai nuk kishte informacion.

Peter, një fqinj i Perry-t në Bluesail Drive, i cili nuk pranoi të jepte mbiemrin e tij të shtunën në mbrëmje, tha se ai foli me aktorin vetëm një herë, për pesë minuta, dhe se ai ishte "shumë i këndshëm" dhe "djalë i mirë".

"Është tronditëse," tha Peter ndërsa priste që LAPD, e cila i kishte ndaluar gazetarët të kalonin shiritin e policisë, ta miratonte atë për hyrje. “Ai e ka ribërë këtë shtëpi përgjithmonë dhe dukej mirë. Është shumë e trishtueshme.”

Ylli i "Friends" Matthew Perry ndahet nga jeta në moshën

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF