KreuCelebrity

Sam Asghari i përgjigjet Britney Spears pasi e cilësoi “dhuratë nga Zoti”!

Britney Spears publikoi së fundmi librin e saj me kujtime, të titulluar "The Woman In Me", ku kujtoi bashkëshortin e saj tashmë të ndarë, Sam Asghari. Në libër, ajo iu referua me dashuri Asghari si një "dhuratë nga Zoti". Kjo ndjenjë u shpreh përpara se Asghari të paraqiste kërkesën për divorc në gusht.

Sam Asghari i përgjigjet Britney Spears pasi e cilësoi

Pavarësisht përfundimit të marrëdhënies së tyre romantike, Asghari vazhdon të tregojë mbështetje të palëkundur për Britney dhe ka përqafuar fjalët e mira që ajo i kushtoi atij në kujtimet e saj.

Në një ngjarje në Los Anxhelos, ai diskutoi hapur librin e Britneyt, duke shprehur krenarinë e jashtëzakonshme për suksesin e saj dhe duke i uruar fuqizimin e saj të vazhdueshëm dhe pushtimin e botës.

"Unë jam shumë krenar”, vuri në dukje ai, "Shpresoj që ajo të pushtojë botën”. Qëndrimi i tij pasqyron respektin dhe admirimin e ndërsjellë që ndajnë, edhe pas ndarjes së tyre.

Spears kujton se u dashurua menjëherë me Asghari kur u takuan për herë të parë në tetor 2016 në xhirimet e videoklipit të saj "Slumber Party". Ajo e përshkroi kiminë fillestare mes tyre si intensive dhe ata nuk mund të mbanin duart larg njëri-tjetrit.

Në qershor 2022, Spears dhe Asghari u martuan në shtëpinë e saj në Kaliforni, por martesa e tyre zgjati vetëm 14 muaj para se të ndaheshin. Pavarësisht nga kjo ndarje, fjalët mbështetëse të Sam dhe ndjenjat e ngrohta të Britney në kujtimet e saj tregojnë se ata vazhdojnë të ndajnë një lidhje të ndërtuar mbi dashuri dhe respekt të ndërsjellë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF