KreuCelebrity

Vetëm 8 javë më parë doli me tumor në tru, ndërron jetë ylli i “Peaky Blinders”!

 

Vetëm 8 javë më parë doli me tumor në tru,

Vetëm tetë javë më parë u diagnostikua me tumor në tru, dhe tani, mësohet se poeti dhe shkrimtari britanik, Benjamin Zephaniah, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Vetëm 8 javë më parë doli me tumor në tru,

Lajmi është bërë i ditur nga llogaria e tij në Instagram, në të cilën Zephaniahn përshkruhet si një “pionier dhe novator të vërtetë që i dha botës kaq shumë”.

Vetëm 8 javë më parë doli me tumor në tru,

“Gruaja e Benjaminit ishte pranë tij gjatë gjithë kohës dhe ishte me të kur ai kaloi”, shkruhej më tej në postim.

Vetëm 8 javë më parë doli me tumor në tru,

Ai kishte interpretuar dhe rolin e Jeremiah Jesus në serialin tepër të suksesshëm Peaky Blinders. “Benjamin na lë një trashëgimi të gëzueshme dhe mjaft të bukur”, tha familja e tij.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF