KreuStil Jetese

Horoskopi ditor, e mërkurë 5 korrik 2023

Horoskopi ditor, e mërkurë 5 korrik 2023

Dashi

Merkuri do jete planeti qe do e përkrahë me se shumti jetën sentimentale te çifteve gjate kësaj dite. Nuk do tregoheni me aq autoritare sa me pare dhe do e toleroni me tepër partnerin. Beqaret do kenë me shume mundësi se kurrë ta gjejnë personin e tyre te zemrës. Ne planin financiar do jete dita e duhur për te bere je riorganizim te situatës.

Demi

Jeta sentimentale do iu sjelle shume gëzim gjate kësaj dite. Do e keni te lehte te flisni për gjitha me te dashurin tuaj te zemrës dhe do shihni me optimizëm drejt se ardhmes. Beqaret do kalojnë një dite te zakonshme. takimet nuk do mungojnë, por ata nuk do arrijnë dot te gjejnë personin e duhur. Financat do jene me te begata dhe kjo do iu qetësojë mjaft.

Binjaket

Dite mjaft e qëndrueshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni shume besnike ndaj atij qe keni ne krah dhe asnjë person nuk do mund t’iu tundoje dot. Beqaret duhet te reflektojnë mire para se te fillojnë një histori dashurie. Merrni edhe pak me tepër kohe për ta njohur personin. Ne planin financiar mund te përballeni me surpriza te pakëndshme. Kujdes!

Gaforrja

Dite përgjithësisht harmonike dhe e këndshme kjo e sotmja. Do bashkëpunoni mjaft me atë qe keni ne krah dhe nuk do veproni ne asnjë moment sipas mendjes suaj. Beqaret do kenë disa takime te papritura, por qe mund t’ua ndryshojnë jetën përgjithmonë. Ne planin financiar duhet te këshilloheni me specialistet për çdo problem dhe jo t’iu besoni disa miqve.

Luani

Pozicionimi i Merkurit do e beje edhe me te animuar jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Pjese me e madhe prej jush do jene me humor te mire dhe do tregohen te gatshëm te provojnë eksperienca te reja me atë qe kane ne krah. Beqaret do takohen me një person te turpshëm, por qe vlen jashtëzakonisht shume. Ne planin financiar do bëni çmos te përmirësoni te ardhurat.

Virgjeresha

Do flisni me lirshëm me atë qe keni ne krah sot dhe do arrini me ne fund t’i zgjidhni me qetësi mosmarrëveshjet qe keni pasur. Beqaret nuk duhet t’iu besojnë te gjithë personave qe do i joshin sepse do ketë nga ata qe do kërkojnë vetëm te tallen. Nëse financat kane kohe qe janë te shëndetshme, sot çdo gjë do shkoje edhe me mire. Do bëni edhe investimet e menduara.
Peshorja

Marsi do jete planeti qe do iu ndihmoje te sqaroni çdo keqkuptim me partnerin tuaj sot. Do i kuptoni edhe gabimet qe ju keni bere dhe do dini si te kërkoni falje. Beqaret me shume gjasa do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe do pëlqejnë. Ne planin financiar duhet te merrni masa strikte nëse nuk doni te keni probleme serioze. Shpenzimet e tepruara mund te sjellin tronditje.

Akrepi

Edhe pse partneri do iu qëndrojë pranë aq sa te mundet, ju serish do pushtoheni nga trishtimi sot. Dita do jete një rutine e vërtetë dhe mezi do prisni te vije mbrëmja e te flini. Beqaret do kenë vetëm disa takime, asgjë me shume sesa aq. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje me se miri. Do dini mire sa te shpenzoni ne mënyrë qe situata mos përkeqësohet.

Shigjetari

Dite e mrekullueshme për planin sentimental. Kalimi i Venusit ne qiellin tuaj do e shtoje pasionin dhe emocionet. Edhe ata qe sapo kane kaluar një krize ne çift, do ndihen me te qete. Beqaret do takojnë disa persona për te cilët do iu rrahe zemra shume fort. Financat do jene te qëndrueshme, megjithatë mos u tregoni te nxituar dhe te bëni investime marramendëse.

Bricjapi

Jeta sentimentale e çifteve do jete një rutine e vërtetë sot. Mundohuni ta ndryshoni sa me shpejt sepse jo vetëm ju, por edhe ai qe keni ne krah do mërzitet jashtë mase. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi te shumta për aventura te njëpasnjëshme. Ne planin financiar do mund te kryeni transaksione te rëndësishme te cilat shume shpejt do e përmirësojnë situatën.

Ujori

Dite e ngrohte dhe emocionuese kjo e sotmja për te dashuruarit. Se bashku me te dashurin tuaj te zemrës do investoni kohe dhe mund për një projekt te përbashkët i cili do iu afroje me tepër me njeri-tjetrin. Beqaret nuk do kenë ditën me te favorshme, prandaj duhet te presin paksa. Ne planin financiar besojini vetëm vetes suaj ne menaxhimin e te ardhurave.

Peshqit

Fati do jete ne anën tuaj gjate kësaj dite si ne planin sentimental, ashtu edhe ne atë financiar. Do kuptoheni me se miri me partnerin dhe do e bëni gjithçka me mirëkuptim. Beqaret duhet ta lënë veten me te lire dhe te përfitojnë nga mundësitë qe do iu jepen për takime. Financat do i administroni me shume kujdes dhe buxheti do përmirësohet shume shpejt.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF