KreuBusull

Në gjendje të rëndë prej 10 ditësh; Ish kryeministri Fatos Nano del nga intubumi!

Në gjendje të rëndë prej 10 ditësh; Ish kryeministri

Ish kryeministri Fatos Nano prej 10 ditësh është i shtruar në një spital privat në Tiranë pasi shfaqi probleme me frymëmarrjen më 24 gusht.

Gjatë këtyre ditëve gjendja e tij është paraqitur shqetësuese duke detyruar mjekët ta ccojnë drejt intubumit,  pasi rekuperimi dukej i vështirë. Megjithatë mëngjesin e sotëm duket se gjendja shëndetësore e ish-politikanit të njohur është përmirësuar dhe mjekët kanë vlerësar nxjerrjen e tij nga aparaturat e intubimit.

Për t’i lehtësuar furnizimin me oksigjen, mjekët i kanë bërë hapje kirurgjikale të trakesë ku kanë vendosur një tub plastik në fyt. 

Nano vuan nga një sëmundje Pulmonare Obstruktive Kronike e quajtur ndryshe si SPOK.

Tags:

Home Busull

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF