KreuBusull

I fiksuar pas fotove në lartësi; i riu bie nga kati i 68!

I fiksuar pas fotove në lartësi; i riu bie nga kati i 68!


Një guximtar i njohur për marifetet e tij që sfidojnë vdekjen në majë të qiellgërvishteseve ka ndërruar jetë tragjikisht pasi raportohet se ra nga kati i 68-të i një ndërtese në Hong Kong javën e kaluar.


Ai ishte vetëm 30 vjeç.

Incidenti ndodhi në Kullën Tregunter të enjten, sipas South China Morning Post, kur francezi entuziast dyshohet se u ngjit në katet e fundit të një kati të lartë rezidencial.

Lucidi po ngjitej në ndërtesë kur disi ngeci jashtë. Sipas Postimit, ai u pa për herë të fundit duke trokitur në një dritare, duke u lutur për ndihmë.

Një shërbëtore që e kishte parë atë jashtë ndërtesës thuhet se thirri policët … edhe pse ai ra për vdekje përpara se të arrinin autoritetet. Oficerët gjetën kamerën e tij në vendin e ngjarjes dhe thuhet se përmbante imazhe të tij duke bërë marifete në sporte ekstreme. Ndërkohë, policia është ende duke hetuar rastin.
Lucidi kishte fituar famë me kalimin e viteve për mënyrën se si ai fotografonte veten në situata të guximshme në të gjithë botën, duke përfshirë shumë prej tij në majë të ndërtesave në Poloni, Bullgari, madje edhe një parmakë ure në Portugali.

Tags:

Home Busull

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF