KreuCelebrity

Fedez i nënshtrohet një operacioni urgjent; gjendja e tij shëndetësore!

Fedez i nënshtrohet një operacioni urgjent; gjendja e tij

Reperi italian Fedez i është nënshtruar një operacioni urgjent. Me anë të një postimi në Instagram vetë reperi ka reaguar dhe ka treguar se ishte në spital dhe stafi i kishte shpëtuar jetën, pasi ulçera i shkaktoi hemorragji të brendshme pas operacionit të kancerit pankreatik në mars të vitit të kaluar.

Fedez i nënshtrohet një operacioni urgjent; gjendja e tij

"Ndërkohë faleminderit për të gjitha mesazhet që po më dërgoni sepse mbështetja është gjithmonë e nevojshme në këto momente. Aktualisht jam i shtruar në spital për shkak të dy ulçerave që më kanë shkaktuar hemorragji të brendshme. Falë dy transfuzioneve të gjakut tani jam shumë më mirë. Falënderoj stafin mjekësor që më shpëtuan jetën", ka shkruar ai.

Disa muaj më parë Fedez iu nënshtrua një operacioni në Milano pas zbulimit të një tumori të rrallë neuroendokrin të pankreasit. Reperi zbuloi se ishte bërë njeri më i keq pasi kaloi kancerin e rrallë neuroendokrin të pankreasit.

Fedez i nënshtrohet një operacioni urgjent; gjendja e tij

"Kur u sëmura nga kanceri, historia që duhet të ketë qenë në kokën time ishte: ‘Unë kisha kancer dhe rrjedhimisht kjo përvojë do të më përmirësojë si qenie njerëzore’. Kush e tha këtë? Me kalimin e kohës, jeta ime u përkeqësua, u futa në depresion dhe u bëra një qenie njerëzore më e keqe. Kjo është gjëja më interesante për kancerin tim. Pse duhet të jem një person më i mirë?", u shpreh ai. 

Tags:

fedez

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF