KreuCelebrity

Një event bamirësie mblodhi bashkë gjithë çiftet e A-listës botërore!

Një event bamirësie mblodhi bashkë gjithë çiftet e

Çiftet më të famshme të Hollivudit zbritën këtë të enjte  në Bibliotekën Publike të Nju Jorkut për çmimin e dytë vjetor të eventit të bamirësisë Albie.

Një event bamirësie mblodhi bashkë gjithë çiftet e

E drejtuar nga George Clooney dhe Amal Clooney, mbërmja mirëpriti një sërë çiftesh të listës A që i përdorin ngjarje të tilla, edhe si mbrëmje takimi. Në mesin e çifteve të famshëm gjatë natës ishin Cindy Crawford dhe Rande Gerber, Daniel Craig dhe Rachel Weisz, Emily Blunt dhe John Krasinski e shumë çifte të tjerë të famshëm.

Një event bamirësie mblodhi bashkë gjithë çiftet e

I njohur si një ndër çiftet më të fuqishëm të Hollyëood, George dhe Amal Clooney arritën të mblidhnin një shumë të majme gjatë mbrëmjes nga dhuruesit bujarë që janë miq e të njohur të çiftit. Fondacioni ‘Clooney For Justice’ është krijuar për t’u ardhur në ndihmë mbrojtësve të drejtësisë që janë në rrezik të madh për atë që bëjnë.

Një event bamirësie mblodhi bashkë gjithë çiftet e

Çmimet që u ndanë gjatë mbrëmjes së bamirësisë së çiftit Clooney shkuan për; Albie Sachs, një jurist i njohur ndërkombëtarisht nga Afrika e Jugut, i cili iu nënshtrua burgut dhe më pas internimit për aktivizmin e tij kundër regjimit të aparteidit; një OJQ ukrainase; një aktivist kongolez kundër përdhunimit dhe dy gazetarët iranianë që shpërthyen historinë e vrasjes së Mahsa Amini.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF