KreuCelebrity

“Ishim shokë dhe..”, Eneda Tarifa dhe Gent Lasku rrëfejnë historinë e dashurisë!

“Ishim shokë dhe..”, Eneda Tarifa dhe Gent Lasku

Eneda Tarifa dhe Gent Lasku kanë folur për herë të parë për historinë e tyre të dashurisë, të cilën e bënë publike pasi këngëtarja postoi gjatë verës një foto me partnerin e saj nga pushimet në Santorini në rrjetin e saj social Instagram.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eneda Tarifa (@enedatarifa)

Në një intervistë për “Aldo Morning Show”, ata ndanë disa detaje nga historia e tyre e dashurisë. Teksa Aldo e pyeti se sa kohë kanë bashkë dhe se si ndodhi njohja e tyre, Eneda tha, “Kemi ca kohë, konsiderueshëm për të kuptuar që është një lidhje e bukur dhe serioze”.

Ata rrëfyen se para se dashuria e tyre të lindte kanë qenë shokë, dhe tashmë që janë në një lidhje kanë vendosur të mos dëgjojnë se çfarë thonë njerëzit rreth tyre.

“Ishim shokë dhe..”, Eneda Tarifa dhe Gent Lasku

“Po kaq, pastaj sa  i përket njerëzve që kemi vërdallë kemi vendosur që mos të dëgjojmë shumë, mos të marrim shumë energjinë dhe vibe-n e tyre sepse të them të drejtën sa herë që thua jam e lumtur, sikur marrin mësysh, nuk i bëhet njeriu qejfi, duhet të thuash jam keq, më kanë rrahur, jam viktimë e shoqërisë që të të duan”, u shpreh Eneda.

Kujtojmë që Eneda Tarifa është nënë e një vajze, ndërkohë Gent Lasku është baba i 3 fëmijëve nga marrëdhenia që ka patur më herët.

“Ishim shokë dhe..”, Eneda Tarifa dhe Gent Lasku

Pjesë nga biseda:

Eneda Tarifa: Kemi ca kohë, konsiderueshëm për të kuptuar që është një lidhje e bukur dhe serioze”

Gent Lasku: Ashtu?

Eneda Tarifa: Që të tjerët nuk e kanë besuar…

Aldo: Edhe të ngacmoka ë?

Eneda Tarifa: Po sigurisht, ne kështu e kemi marrëdhënien, ngacmohemi. Sa i përket rrethanave të njohjes, besoj që do jetë për një moment tjetër si u njohëm se edhe ajo ka bukurinë e vet, ishte shumë e bukur.

Aldo: Si e pritën njerëz tuaj të afërm këtë lloj…  njerëzit që ju rrethojnë përditë, qoftë të punës, të fisit?

Eneda Tarifa: Si e pritën…, nuk ka ndonjë çudi.

Gent Lasku: Ne ishihm shokë.

Eneda Tarifa: Ne ishim shokë, pastaj më vonë lindi dashuria.

Aldo: Ah keni qenë shokë përpara?

Gent Lasku: Njiheshim.

Eneda Tarifa: Po kaq, pastaj sa  i përket njerëzve që kemi vërdallë kemi vendosur që mos të dëgjojmë shumë, mos të marrim shumë energjinë dhe vibe-n e tyre sepse të them të drejtën sa herë që thua jam e lumtur, sikur marrin mësysh, nuk i bëhet njeriu qejfi, duhet të thuash jam keq, më kanë rrahur, jam viktimë e shoqërisë që të të duan.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF