KreuCelebrity

Kjo është shtëpia luksoze e Travis Kelce në Kansas City: A do t'i pëlqejë Taylor Swift?

Kjo është shtëpia luksoze e Travis Kelce në Kansas City: A

Travis Kelce e ka bërë Kansas City si shtëpinë e tij. Ai ka shijuar një karrierë shumë të suksesshme aty, duke u bërë dy herë kampion i Super Bowl, katër herë First Team All-Pro dhe tetë herë Pro Bowler që nga sezoni 2022. Pas fitores së tij të parë në Super Bowl me Chiefs në sezonin NFL 2019, Kelce, vendosi të investojë në një rezidencë të re.

Në vitin 2019, ai bleu një pronë në Briarcliff West të Kansas City për 995,000 dollarë. Kjo pronë, që përfshin 10,000 metra katrorë, iu nënshtrua rinovimeve në vitin 2007 dhe ka karakteristika mbresëlënëse.

Kjo është shtëpia luksoze e Travis Kelce në Kansas City: A

Ajo përfshin shtatë dhoma gjumi, pesë banja dhe dy gjysmë banja. Kati kryesor është i ndriçuar mirë, me një kuzhinë me tavane graniti dhe një zonë elegante ngrënieje.

Dhoma e gjumit kryesore dallohet me një ballkon privat dhe një banjë luksoze të pajisur me dy lavamanë, një vaskë të lagur dhe një dush me avull. Pasuria ofron gjithashtu zona rekreative, një palestër, një bar dhe një dhomë magazinimi të verës. Jashtë, ka një pishinë dhe një belveder.

Kjo është shtëpia luksoze e Travis Kelce në Kansas City: A

Përveç rezidencës së tij kryesore, Kelce merr me qira edhe një apartament nën çati në ndërtesën One Light Luxury të Kansas City në lagjen Power and Light, e cila kushton deri në 3,400 dollarë në muaj. Kjo qira përfshin pajisje si anëtarësimi në palestër, shërbim portier dhe akses në internet.

Travis Kelce e ka bërë me të vërtetë Kansas City si shtëpinë e tij, si brenda dhe jashtë fushës. Në shtator, thashethemet për një lidhje të mundshme romantike mes Taylor Swift dhe Kelce dolën kur këngëtarja e njohur mori pjesë në një nga lojërat e Kelces, duke ndezur spekulime për lidhjen e tyre.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF