KreuCelebrity

Mark Zuckerberg shfaqet me sytë e nxirë; Ç’ka ndodhur me miliarderin?

Mark Zuckerberg shfaqet me sytë e nxirë; Ç’ka ndodhur me

Mark Zuckerberg, ashkëthemeluesi dhe CEO i Meta, 39 vjeç, ndau një selfie në një postim në Instagram të dielën, duke treguar dy sytë e nxirë pas një stërvitje jiu jitsu. “Stërvitja doli pak nga kontrolli”, ka shkruar ai në mbishkrim.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Zuckerberg tha në një intervistë të gushtit 2022 se fillimisht filloi të studionte formën e artit marcial gjatë pandemisë COVID-19, duke shtuar se sporti i dha atij një energji armiqësore.

"Është gjëja më perfekte”, i tha Zuckerberg prezantuesit të podcast Joe Rogan. "Pas një ose dy orësh stërvitje, me njerëz të ndryshëm, jam gati të shkoj të zgjidh çdo problem në punë gjatë ditës".

Mark Zuckerberg shfaqet me sytë e nxirë; Ç’ka ndodhur me

Miliarderi gjithashtu vuri në dukje në podcast se ai stërvitet me trajnerin Dave Camarillo, i cili e ndihmoi të fitonte medalje ari dhe argjendi në ndeshjen e tij të parë jiu jitsu në maj.

"Kam konkurruar në turneun tim të parë jiu jitsu dhe kam fituar disa medalje ???????? për ekipin Guerrilla Jiu Jitsu”, shkroi ai në Facebook në atë kohë. “Faleminderit Dave Camarillo, Khai Wu dhe James Terry që më trajnuan!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF