KreuCelebrity

Rrëfehet banorja e BBVK: Si e kuptova që “motra” ishte në të vërtetë nëna ime!

Rrëfehet banorja e BBVK: Si e kuptova që “motra” ishte

Santiana Maloku, një prej banoreve më të zëshme të edicionit të dytë të spektaklit Big Brother VIP Kosova, rrëfeu historinë e saj të dhimbshme familjare. E reja nga Gjakova tregoi sesi e kishte mësuar kur ishte 7 vjec të vërtetën e ardhjes së saj në jetë: Njeriu që ishte prezantuar si motra e saj, ishte në fakt e ëma e vërtetë.  

Rrëfehet banorja e BBVK: Si e kuptova që “motra” ishte

“Po, kam qenë duke luajtur afër shtëpisë me një kushëri të nënës time dhe si fëmijë, zënka të vogla, ajo ma tregoi dhe unë u shokova se nuk e prisja dicka të tillë. Shkova menjëherë në shtëpi dhe thirra nënën. Hyra në dhomë, nuk e harroj kurrë atë moment, e iu drejtova motrës duke i thënë: Ma trego tani, je motra apo je nëna ime”, dhe ajo mbeti, nuk diti si të reagonte.  

Rrëfehet banorja e BBVK: Si e kuptova që “motra” ishte

‘Po, unë jam nëna jote. Hajde ta tregoj të gjithë historinë”, kishte thënë më pas. Santiana pohoi se aty ia rrëfeu të gjitha, që nga fillimi  e deri në fund, si ndodhi e përse zgjodhi të mos tregonte. “Kishin vendosur të ma thoshin të vërtetën kur të isha pak më e rritur, në mënyrë që unë ta kuptoja më mirë dhe të mos e gjykoja nënën timë”, u shpreh ajo. Banorja shtoi më tej se prindërit e saj ishin ndarë menjëherë pas luftës; babai ishte larguar për në Gjermani dhe nëna e ka rritur e vetme. Nëna e Santinës, e cila quhet Agnesa Maloku, është policja e parë femër në Gjakovë dhe pjesëtare e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës. 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF