KreuCelebrity

Për herë të katërt; Jimmy Kimmel do të prezantojë çmimet Oscars!

Për herë të katërt; Jimmy Kimmel do të prezantojë

Jimmy Kimmel do të rikthehet si prezantues i Çmimeve Oscars për të dytin vit radhazi dhe për të katërtën herë në përgjithësi, njoftoi të mërkurën Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit.

Ceremonia e mbajtur nga Kimmel në 2023 tërhoqi 18.7 milionë shikues, më shumë nga transmetimi para pandemisë i vitit 2020.  Në vazhdën e shuplakës së Ëill Smith për Chris Rock në Oscars 2022, Kimmel drejtoi një ceremoni të kujdesshme që ndihmoi në stabilizimin e Çmimeve të Akademisë pas vitesh trazirash.

Kimmel gjithashtu organizoi çmimet Oscar në 2017 dhe 2018. “Gjithmonë kam ëndërruar të prisja Oscars, saktësisht katër herë”, tha Kimmel në një deklaratë.

Për herë të katërt; Jimmy Kimmel do të prezantojë

Megjithëse Jimmy Kimmel po futet në librin e rekordeve, ai është ende shumë larg për të kryesuar, pasi ky titull i përket Bob Hope, i cili ka shënuar rekord duke qenë prezantues plot 19 herë, qoftë solo ose si bashkë-prezantues. Billy Crystal ka qenë nëntë herë të gjitha midis 1990 dhe 2012.

Akademia e filmit më herët njoftoi se Raj Kapoor do të shërbejë si producent ekzekutiv dhe drejtues i shfaqjes, ndërkohë që Katy Mullan do të jetë producente ekzekutive. Atyre do t'i bashkohet Molly McNearney, producentja ekzekutive e "Jimmy Kimmel Live" dhe gruaja e Kimmel, e cila do të kthehet për të dytin vit radhazi për të shërbyer si producente ekzekutive për shfaqjen.

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF