KreuCelebrity

“Valon, ma këpute shpirtin”: Ndërron jetë në moshë të re stilisti kosovar!

“Valon, ma këpute shpirtin”: Ndërron jetë në

Është ndarë nga jeta në moshë mjaft të re stilisti i njohur nga Kosova, Valon Pestisha. Lajmi është bërë i ditur nga miq, familjarë e bashkëpunëtorë të tij në rrjetet sociale, ndërsa nuk ka ende asnjë fjalë mbi shkakun e vdekjes së parakohshme të tij.  

“Valon, ma këpute shpirtin”: Ndërron jetë në

Ka qenë Ambasadorja e Vullnetit të Mirë per Kosoven, Elvana Shala, ajo e cila përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka kujtuar stilistin e ndjerë. 

“Valon, ma këpute shpirtin”: Ndërron jetë në

“Valon ma këpute shpirtin! Bashkëpunëtori dhe dizajneri im prej shumë vitesh, njeriu që u kujdes për secilën paraqitje timen publike deri në detajin e fundit Valon Pestisha na la përjete sot! Valon ma këpute shpirtin, ike shumë herët duke ndërprerë në gjysmë çdo ëndërr tënden. 

Ngushëllime të sinqerta familjes! Pusho në paqe shoku sepse puna dhe dizajnet tuaja do të jetojnë përjetë”, ka shkruar Shala. 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF