KreuCelebrity

'X Factor Albania' premierë në Klan, rikthehet spektakli i talenteve të rinj!

'X Factor Albania' premierë në Klan, rikthehet spektakli i

"X Factor" programi i talent show-t të famshëm në botë, që ka nxjerrë dhjetra emra të mëdhenj të muzikës u rikthye në versionin e tij shqiptar, këtë te premte në ekranin e televizionit Klan.

'X Factor Albania' premierë në Klan, rikthehet spektakli i

Talentet e reja gjykohen nga 4 anëtarë jurie, Elhaida Dani, Adi Krasta, Arilena Ara dhe Young Zerka.

Pas disa vitesh mungesë në ekran, dhe me disa sezoni suksesi, prej të cilit dolën artistë, të cilët janë pjesë e muzikës sot, si: Sheila Haxhiraj, Bruno, Edea Demaliaj, Xhesika Polo, Ardit Çuni, Sardi Struga, etj. Ky program ka zgjuar sërish kureshtjen dhe ambicien e çdo talenti, si rruga e duhur drejt suksesit në muzikë! 

Audicionet do të kenë tre netë, dhe pas tyre nis faza e Vilat e Jurise, e mandej kalohet në netët 'live', ku vëmendja pritet të jetë maksimale.

"X Factor Albania" drejtohet nga Alketa Vejsiu dhe regjisore Vera Grabocka. Edhe në këtë sezon televiziv pranë produksioneve të dyshes së suksesshme është skenaristja Ilda Lumani.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF