KreuCelebrity

Ra drastikisht nga pesha; trajnerja e Adele zbulon sekretin e dobësimit!

 

Prej disa muajsh këngëtarja britanike Adele po shfaqet gjithmonë e më shumë e dobësuar, duke e humbur pothuajse fare siluetën e kolme me të cilën jemi mësuar ta shohim, që në nisje të karrierës së saj.

Duke qenë se fiziku i saj po komentohet shumë së fundmi, pyetja që rreh si çekan nga të gjithë komentuesit që duan të dinë se si u dobësua Adele në një kohë kaq të shkurtër.

Nëpërmjet një interviste për “The Sun” trajnerja personale e artistes ka zbuluar se 90% e rënies së peshës së saj i atribuohet dietës, pasi siç duket 31 vjeçares nuk i pëlqejnë shumë ushtrimet fizike në palestër.

“Kam trajnuar Ayda-n, bashkëshorten e Robbie Ëilliams për një kohë të gjatë dhe ajo me Adele janë mikesha shumë të mira, kështu që u mora edhe me Adele kur ajo ishte në shtëpinë e Robbie. Nuk besoj se i pëlqeu shumë stërvitja, por ajo ka ndryshuar stilin e jeteës dhe 90% të dobësimit e ka nga dieta”; ka treguar trajnerja Camila Goodis.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF