KreuFashion

Këpucët prej rrjete; trendi i kësaj vere!

Këpucët prej rrjete; trendi i kësaj vere!

Çdo verë, një model këpuce sugjerohet si ajo që duhet të keni në dollapin tuaj.

Vitin e kaluar, ishte Adidas Samba, dhe të gjithë e pamë sesi instagrami i vajzave të njohura ose jo bënë pjesë të garderobës atletet trend të momentit. Këtë verë, trendi i aksesorit të këmbës është këpuca e sheshtë prej rrjete rrjeta.

Nuk ka rënësi mënyra e punimit të rrjetës, nëse është punim i trashë apo i hollë, mjfafton që këmba të rehatohet brenda një materialli që ndërthuret si rrjetë.

Jennifer Lawrence u pa kohët e fundit në versionin ‘Alaïa’ dhe po ashtu është vënë re në instagram se edhe influencerer  dhe A-listës i kanë këpucë të tilla në garderobën e tyre.

Edhe pse është një stil mjaft kërkues pasi është  e nevojshme  të keni një pedikyr të freskët, ka diçka tërheqëse për të pasur pak ajër shtesë në këmbë gjatë ditëve të nxehta të qytetit pa u ekspozuar plotësisht në një sandale apo shapka.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF