KreuCelebrity

Ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare Sinéad O’Connor!

Ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare Sinéad


Sinéad O’Connor, këngëtarja e njohur e Dublinit, ka vdekur në moshën 56-vjeçare pas një beteje të gjatë me problemet me shëndetin mendor.

Performuesja nga Dublini u bë e famshme botërisht me këngën hit “Nothing Compares 2 U” në vitin 1990.

Këngëtarja publikoi 10 albume në studio, ndërsa kënga e saj ‘Nothing Compares 2 U’ u emërua singëlli numër një botëror në vitin 1990 nga Billboard Music Awards.

Zonja O’Connor iu dha çmimi inaugurues për albumin klasik irlandez në RTÉ Choice Music Awards në fillim të këtij viti.

Këngëtarja mori një ovacion të fortë teksa ia kushtoi çmimin, për “I Do Not Want What I Haven’t Got”, “secilit dhe çdo anëtari të komunitetit të refugjatëve të Irlandës”.
Legjenda e muzikës irlandeze vdiq në moshën 56-vjeçare pas vitesh betejash për shëndetin mendor dhe 18 muaj pasi djali i saj 17-vjeçar Shane vdiq gjithashtu.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF