KreuCelebrity

Fustani që e kemi parë tek pothuajse çdo VIP!

Fustani që e kemi parë tek pothuajse çdo VIP!

Nëpërmjet tendencave të panumërta, fustani ‘slip’ ka mbetur një nga pjesët më të pakontestueshme të botës së modës, pasi ka hyrë në grupet e stilit të ‘lojtarëve’ më të mëdhenj të modës  për dekada, të patrazuar nga ajo që ka brenda dhe jashtë atij sezoni.

Sot, fustani i rrëshkitshëm,  elementi kryesor ikonë i modes është ende një nga veshjet më të gjithanshme dhe më të rikrijuara ndonjëherë dhe një që vazhdon të kapërcejë stinët.

Disa fustane slip janë aq ikonë sa mund t’i mendoni pa hezitim; Winona Ryder në vjollcë kadifeje dhe Kate Moss në Versace të mëndafshtë ndër ato që kanë hyrë në historinë e modës.

As në garderobën e vajzave të famshme në Shqipëri nuk mungon kjo veshje ikonike.

Duket se çdo vajzë e famshme VIP në cilëndo kohë të ketë jetuar e ka patur dhe  ka një fustan të tillë në garderobë dhe ne vëmë bast që edhe ju e keni një ‘slip dress’.  Nëse ende jo, është momenti ta blini.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF