KreuCelebrity

Me syze me xham të trashë e kostum leshi, Angelina Jolie nuk njihet në daljen e fundit!

Me syze me xham të trashë e kostum leshi, Angelina Jolie nuk njihet

Angelina Jolie është transformuar tërësisht në filmin “Maria”, me regji të Pablo Larraín. Sipas Deadline, aktorja intepreton sopranon legjendare Maria Callas në një film biografik. Krijimi i ri i regjisorit me origjinë kiliane "do të eksplorojë jetën e solistes legjendare dhe kontroverse, e cila shpesh përshkruhet si "diva e parë". Bazuar në rrëfime të vërteta, filmi "Maria" do të tregojë historinë e trazuar dhe tragjike të kengetares lirike më të madhe në botë gjatë ditëve të saj të fundit në Paris në vitin 1970. 

Me syze me xham të trashë e kostum leshi, Angelina Jolie nuk njihet

Xhirimet janë duke u zhvilluar dhe do të zgjasin tetë javë në Paris, Greqi, Budapest dhe Milano. Angelina pothuaajse nuk njihet: Aktorja u shfaq me syze me xham të trashë e me një kostum leshi. Disa imazhe të kapura në rrugët e kryeqytetit francez janë postuar në faqet e rrjeteve sociale të fansave.  

Me syze me xham të trashë e kostum leshi, Angelina Jolie nuk njihet
Me syze me xham të trashë e kostum leshi, Angelina Jolie nuk njihet

Në film do të luajnë gjithashtu: Pierfrancesco Favino, Alba Rohrwacher, Haluk Bilginer, Kodi Smit-McPhee dhe Valeria Golino. 

Me syze me xham të trashë e kostum leshi, Angelina Jolie nuk njihet

 

Maria Callas mori njohje ndërkombëtare në vitin 1947, për interpretimin e saj në "La Gioconda" të Amilcare Ponchielli, në Festivalin e Veronës. Në kulmin e saj, sopranoja Maria Callas u shpërblye me 100,000 marka për një performancë. Në vitin 1957, u takua me manjatin grek Aristotle Onassis, me të cilin jetoi një histori pasionante dashurie. Ajo vdiq më 16 shtator 1977, në moshën 53 vjeçare, në shtëpinë e saj në Paris, pas një ataku kardiak, shkruan agerpres.ro. 

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF