KreuCelebrity

Kjo arsye ‘emocionuese’ detyron Taylor Swift të ndryshojë datën e premierës së filmit!

Kjo arsye ‘emocionuese’ detyron Taylor Swift të ndryshojë

Taylor Swift zbukuroi tapetin e kuq ndërsa festoi premierën e filmit të saj të shumëpritur “Taylor Swift: The Eras Tour”. Këngëtarja 33-vjeçare mahniti fansat dhe fotografët në teatrin Grove's AMC në Los Angeles, teksa veshi një fustan pa rripa Oscar De La Renta, të stolisur me prerje me teksturë lulesh.

Filmi tashmë ka bërë bujë në mbarë botën duke tejkaluar 100 milionë dollarë të ardhura globale nga shitjet paraprake të biletave. Brenda vetëm 24 orëve nga shpallja e filmit, ai theu rekorde për shitjet e biletave njëditore në kinematë AMC në SHBA.

Kjo arsye ‘emocionuese’ detyron Taylor Swift të ndryshojë

Ekspertët e industrisë vlerësojnë se filmi do të fitojë midis 100 dhe 125 milionë dollarë gjatë fundjavës së parë të transmetimit, duke u shfaqur në IMAX dhe ekrane standarde nëpër zinxhirë të ndryshëm teatrosh në 90 vende në mbarë botën.

Përpara ngjarjes së tapetit të kuq, Swift i kënaqi fansat në mediat sociale, duke njoftuar shfaqje shtesë të filmit për të përmbushur "kërkesat e pafundme", pra nga data 13 që ishte premtuar, filmi do të shfaqet më 12 tetor.

Ajo shprehu mirënjohjen e saj për fansat, duke thënë: "Nuk mund t'ju falënderoj sa duhet për dëshirën për të parë këtë film që përshkruan aventurën time të preferuar në të cilën kam qenë pjesë: The Eras Tour. Dhe pjesa më e mirë është se është një aventurë në të cilën jemi ende bashkë”.

Kjo arsye ‘emocionuese’ detyron Taylor Swift të ndryshojë

Filmi "Eras Tour" do t'u ofrojë fansave një vështrim unik në turneun e vlerësuar nga kritikët e Swift, i cili pritet të fitojë mbi 1 miliard dollarë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF