KreuCelebrity

Kendall Jenner zbulon si i tejkalon sfidat dhe gabimet në karrierën e saj!

Kendall Jenner zbulon si i tejkalon sfidat dhe gabimet në karrierën e

Modelja e njohur Kendall Jenner ka qenë në samitin e “Forbes nën të 30-tat”, dhe ka ndarë eksperiencën e saj se si i ka tejkaluar sfidat dhe gabimet gjatë karrierës së saj. "Zhvendosja në të qenit themeluese dhe pronare e biznesit tim, ishte një mënyrë vërtet e lezetshme për të njohur veten time”, tha ajo.

Jenner u shpreh se ka reflektuar me veten gjatë një kapitulli të ri të jetës së saj profesionale dhe se ajo ende përjeton momente konfuzioni të cilat e bëjnë atë të ndihet e pasigurt në veten e saj, raporton “E news”.

Kendall Jenner zbulon si i tejkalon sfidat dhe gabimet në karrierën e

 “Ju përballeni me sfida, bëni gabime, të njohësh veten dhe të dish se si i trajton gjërat, dhe më pas të lëvizësh në përputhje me rrethanat, është shumë e rëndësishme”, tha 27-vjeçarja. “Ka një kurbë mësimi për të gjitha, por puna me integritet dhe autenticitet gjithmonë do të krijojë rezultate pozitive”.

Më tej ajo shtoi, “Ndjehem sikur jam gjithashtu në një periudhë vërtet tranzitore në jetën time. Shpirtërisht, nga pikëpamja e punës, mendërisht, po më duket sikur thjesht po i afrohem vetes sime”.

Kendall po përpiqet të ushqejë këtë besim me kalimin e kohës, “Edhe pse kam shumë më tepër për të mësuar, mendoj se kam ardhur në një vend tani, në moshën 27-vjeçare, ku nuk jam ndjerë kurrë më rehat me veten time dhe mendoj se kjo po më përshtatet kaq mirë për të parë këtë anën time prej sipërmarrëseje. Mendoj se vetëm në këtë mënyrë funksionon më mirë për mua. Thjesht ndihem vërtet, shumë e lumtur me vendin ku jam”.

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF